Cisterna REXAGER HV24

Pro náročné uživatele byly vyvinuty traktorové cisterny řady Rexager HV.

Cisterny se vyznačují jednoduchou konstrukcí, trvanlivostí a spolehlivostí. Stabilní cisterna je opatřena odsazenou nádrží s přepážkami uprostřed. Hydraulické odpružení podvozku a oje znamená bezpečnou a pohodlnou jízdu za všech podmínek. Mnoho moderních řešení se snadno používá a udržuje. Moderní funkce a řešení představené pro budoucnost, např. Systém kontroly dávky.

Dlouhý seznam volitelného vybavení vám umožňuje nakonfigurovat vlastní cisternu podle konkrétních potřeb, s možností dodatečného vybavení.

Jednou z funkcí odpružení je možnost zvedání přední nápravy a v případě potřeby zadní nápravy pro optimální rozložení hmotnosti.

Navíc pro lepší manévrování používají cisterny elektrohydraulický systém řízení kol. Použitými nápravami řízení se kola mohou otáčet až o 15 stupňů.

Zadní tříbodový závěsný systém, na který lze namontovat aplikátory diskové nebo hadicové, jsou u tohoto typu konstrukce také standardní výbavou.

Technické parametry

Průměr nádrže 2 100 mm
Délka 10 690 m
Výška 4 000 mm *
Objem 24 000 l
Hmotnost netto 11 900 kg **
Kola Alliance 750/60-R30,5 ET -40
Rozvor náprav 2 150 mm
Šířka 2 980 mm

* Výška záleží na vybavení, nepřekračuje 4 metry.

** Hmotnost netto ve standardním vybavení

d

Nádrž

Nádrž byla vyrobena ze speciální oceli, která umožnila snížit tloušťku pláště nádrže na 5 mm, a tak snížit hmotnost traktorové cisterny. Plně svařovaná nádrž je namontována na dvou profilech zvyšujících tuhost a trvanlivost konstrukce nádrže na kal. Boční prohloubení umožnilo použití kol s velkým průměrem a významného zmenšení těžiště, což v kombinaci se speciálními oddíly zajišťuje jízdní komfort a vysokou stabilitu v celém rozsahu plnění nádrže a nákladu.

d

Tažná oj

Hydraulicky zavěšená oj snižuje vibrace přenášené na traktor a zvyšuje tak pohodlí a životnost cisterny. Funkce nastavení oje umožňuje změnit náklon nádrže, který se může v závislosti na stupni naplnění a provedené funkci naklonit dopředu nebo dozadu.

Integrovaná hydraulická podpěrná noha oje usnadňuje zapojení a vypojení, pro potřeby zaparkování cisterny.

d

Teleskopické přečerpávací horní rameno

Teleskopické přečerpávací rameno namontované na nádrži je ovládáno z kabiny traktoru a plnění nádrže ramenem nevyžaduje připojení hadic. Obsluha nemusí vystoupit z kabiny.

Rameno je vybavené přídavným kanálem umožňující návrat přebytečné pěny a vzduchu do nádrže, ze které je čerpána kapalina. Tím je zajištěno, že je nádrž na cisterně na kal zcela naplněna.

Toto řešení je ideální pro čerpání kapalin z betonových nádrží a kontejnerů umístěných v terénu.

Při plnění z přepravních tanků se přečerpávací rameno připojí na kužel a čerpá kal. Pokud přepravní nádrž nemá vlastní čerpadlo, aktivuje se vakuový systém a po zaplavení čerpadla rotoru ramene se spustí a nádrž se naplní.

d

Systém vypouštění čerpadlo DW

Oběžné čerpadlo poháněné z teleskopického kloubového hřídele namontované na přední straně nádrže se vyznačuje vysokou účinností. Při použití širokého záběru aplikátoru je možné získat vysokou dávku na hektar. Zařízení může být vybaveno automatickým nastavením dávky. Je také možné míchat obsah v nádrži a pumpovat jej do dalších nádrží pomocí bočního připojení.

d

Nápravy kol ADR

Kola jsou standardně namontována na speciálně konstruovaných silných nápravách ADR s integrovaným snímačem rychlosti. Brzdy (420 x 180 mm jsou standardní) jsou dimenzovány tak, aby splňovaly i ty nejpřísnější požadavky. Velký úhel řízení vytočení o 15 stupňů v kombinaci s kompaktním podvozkem o šířce 900 mm činí cisternu velmi obratnou. Použitá kola s velkým průměrem zlepšují tažné vlastnosti a snižují tlak na půdu. To snižuje poškození rostlin při jízdě na poli a opotřebení pneumatik při jízdě po silnici. Nové řízení nápravy se skládá z minima pohyblivých částí, což má za následek méně mazacích míst a méně údržby.

d

Systém ovládání

Funkce traktorové cisterny se ovládají pomocí ovládacího panelu, který se skládá z LCD displeje a 16 tlačítek.

Díky intuitivním ikonám je to moderní řešení, které umožňuje snadné ovládání stroje. Plně přizpůsobitelný ovládací panel lze snadno přizpůsobit požadavkům zítřka.

Ovládací panel ukládá nastavení pro všechna nabízená zařízení. To vám umožní upravit charakteristiky jednotlivě pro každé zařízení.

d

Po připojení zařízení jej počítač automaticky rozpozná a zobrazí seznam dostupných konfigurací. Zobrazí se pouze dostupné funkce.

Během provozu se zaznamenávají provozní parametry jednotlivých zařízení.

Tyto informace mohou později tvořit základ fakturace zákazníků. V případě poruchy zobrazované kódy umožňují lokalizaci chyb a usnadňují servis a odstraňování problémů. To také znamená, že servisní technik identifikuje chybu rychleji a může stroj restartovat.

d

Osvětlení, blatníky a rychlospojky

Všechny traktorové cisterny jsou vybaveny osvětlením založeným na LED diodách, které se vyznačují vysokou spolehlivostí. Blatníky zabraňují rozstřikování nečistot z pneumatik. Hydraulické rychlospojky byly nakloněny, aby se zvýšila ergonomie použití a minimalizovalo ohýbání hydraulických hadic, čímž se prodloužila jejich životnost.

d

Tříbodový závěs

Tříbodový závěs je namontován v zadní části cisterny, vyrobený v souladu s CAT 3, a jeho vyšší nosnost splňuje požadavky na větší a těžší zařízení. Pokročilá konstrukce zajišťuje optimální vzdálenost mezi zavěšeným zařízením a zemí jak při jízdě po silnici, tak i na poli. Například bude snazší najíždění a vyjíždění z pole na silnici, a to i s velkým rozdílem úrovní, aniž by se zavěšeným zařízením dotkla země.

Zdvih lze ovládat z vnějšku kabiny traktoru, další panel s ovládacími tlačítky je umístěn venku, na zadní části blatníku. Tříbodové spojení zajišťuje změnu výšky zavěšeného zařízení, udržování konstantní výšky nebo udržování konstantního tlaku.

d

Regulace tlaku v pneumatikách

Traktorové cisterny HV mohou být vybaveny automatickým systémem regulace tlaku v pneumatikách, který řidiči umožňuje zvolit různé tlaky, například při přechodu z jízdy v terénu na jízdu po silnici.

Tento systém umožňuje dále snížit uvedený tlak na půdu, což se projevuje ve skutečných úsporách spotřeby paliva a také prodlužuje životnost pneumatik.

Kompresor má kapacitu 4000 litrů za minutu. Tlak lze také upravit v závislosti na typu půdy a plodiny. To minimalizuje poškození plodin a zhutňování půdy.

d

Vakuový systém - kompresor

Traktorové cisterny HV mohou být vybaveny v závislosti na vybavení kompresorem poháněným hydraulicky nebo pomocí kloubového hřídele. Kompresory mění tlak v nádrži v rozsahu -0,8 až 0,5 baru. Systém vedle kompresoru standardně zahrnuje pojistné ventily, přepadové nádrže a tlumič s regenerací oleje. Kompresory jsou ovládány hydraulicky, v závislosti na provedené funkci, řídicí program řídí a mění systémové parametry.

Technické schéma